Skutočný REBEL v ochrane proti pádu.

Samonavíjacia kladka má zabudovaný tlmič pádu a je plnohodnotná náhrada klasického lana s tlmičom. V čom je však jedinečná je to, že s ňou môžete vstupovať na miesta s menšou voľnou hĺbkou (potrebný priestor na bezpečné zachytenie pádu). Pri použití postroja s klasickým prídavným lanom a tlmičom pádu potrebujete voľnú hĺbku minimálne 4,5m no pri kladke REBEL vám v prípade správneho ukotvenia stačí iba 2,4m.
 
Prečo to je tak?
Ak berieme v úvahu, že klasické lano má dĺžku 2m, k tomu musíme pripočítať dĺžku „rozvinutého“ tlmiča, ktorý sa aktivuje v prípade pádu, tak výsledná hodnota hĺbky, ktorá je potrebná na bezpečné zachytenie pracovníka je 4,5m. Čiže, ak napríklad vstupujete na miesta, kde je horná hrana budovy, po ktorej chodíte vo výške 3m od zeme s klasickým lanom a tlmičom pádu vstúpiť       na takéto priestory nemôžete. Jednoducho počas pádu by sa nedokázal tlmič plne aktivovať a vy by ste už boli na zemi. Pri kladke je to iné. Tá v prípade pádu reaguje dostatočne rýchlo a brzdná sila tlmiča sa aktivuje  okamžite (predstavte si bezpečnostný pás v aute). Preto je schopná zastaviť pád za veľmi krátku dobu a stačí jej oveľa nižšia voľná hĺbka.
V čom je ešte táto samonavíjacia kladka výnimočná a „REBELujúca“ oproti iným štandardným kladkám?

Ľahká kontrola správnej činnosti západky:
Unikátny dizajn západiek spôsobuje, že sa vždy hýbu počas vyťahovania alebo vťahovania popruhu. Vďaka tomuto zvuku je pre užívateľa ľahko poznateľné, či sú západky plne funkčné a pripravené plniť svoju úlohu.
 
Nízka hmotnosť a nízke zaťaženie pracovníka:
Samonavíjacia kladka REBEL je výnimočne  ľahké zariadenie. Táto redukovaná hmotnosť je hlavnou výhodou pre užívateľov. Taktiež nezaťažuje, ak ste často nútení prenášať svoje vybavenie z pracoviska na pracovisko.

Otočný vrchný kĺb:
Zariadenie štandardne obsahuje aj vrchný kĺb, ktorý ochraňuje popruh pred otáčaním počas pracovnej aktivity a zvyšuje komfort pri nosení.
 
Ľahká kontrola – zahrnutý indikátor pádu:
Externý tlmič pádovej energie slúži ako vizuálny indikátor, či kladka bola vystavená pádu a treba ju vyradiť. Umožňuje jednoduchú periodickú kontrolu, ktorá vyžaduje len vizuálnu inšpekciu kompetentnou osobou.
 
Pozrite si ako takáto malá kladka funguje v praxi. VIDEO TU > vybrať si môžete TU >.
REbel kladka Delux